side menu ON side menu OFF

Manager
698 334 585
manager@mezo.pl

photo

MANIACKA MISJA JACKA

mezo6_fot_andrzej_jenek

Melduję pełną gotowość do wiosennych startów! Jutro pierwszy sprawdzian na asfalcie. Maniacka Dziesiątka – kultowy bieg na 10km nad poznańską Maltą z bardzo mocną obsadą. Czekam na start z rosnącym podekscytowaniem. W tym tygodniu mocno odpuściłem treningowo, aby złapać świeżość. Ostatnie kilka tygodni trenowałem solidnie. Codziennie. Nie zajeżdżałem się jednak. Wydaję się, że trening był „szyty na miarę”, ale cele które przed sobą postawiłem zmuszają do mocnej pracy. To już nie czysta przyjemność. Przygotowania i zawody momentami bolą. Przyjemność ma być na mecie.

Jestem bardzo zadowolony, że przez cały okres jesienno-zimowych przygotowań omijały mnie kontuzje. Nie opuściłem ani jednego (!!!) zaplanowanego treningu! Po lutowym apogeum, jeśli chodzi o kilometraż (ponad 450) miewałem bóle w okolicach piszczeli, łydek, kolan, ale to wszystko jest niestety wliczone w ryzyko mocnych treningów i nie przeszkadzało mi walczyć dalej. Mogę powiedzieć, że cały okres przygotowawczy do dziś przebiegł bardzo pomyślnie. Przede mną jeszcze 2 miesiące pracy z dwoma startami kontrolnymi. Jutro na 10km i Poznań Półmaraton 17 kwietnia. Potem ostatnia prosta i wisienka na torcie – Gdańsk Maraton – 15 maja. Przygotowuję się głównie pod kątem królewskiego dystansu, ale na 10km też zamierzam mocno się poprawiać.

Na co liczę jutro? Na pewno na moje najszybsze zawody. Rekord życiowy na poziomie 37:14 to absolutne minimum, ale myślę, że realnym celem jest złamanie 36 minut. Orientacyjne średnie tempo całości po 3:35/km. Mam nadzieję, że znajdę jakąś mocną grupkę biegaczy w okolicach tego tempa i razem polecimy mocno i równo. Najbardziej boję się adrenaliny na starcie i zbyt szalonego początku. Mam nadzieję, że frycowe już zapłaciłem na CityTrailu dwa tygodnie temu. Muszę bardziej kontrolować emocje. Poza tym po prostu cieszę się, że mamy już niemal wiosnę i jutro na starcie zobaczę 5000 takich samych wariatów jak ja walczących każdy na granicy swoich możliwości. Różne cele, różne tempa – jedna pasja! Powodzenia wszystkich maniakom biegania!

07_unislaw_na_trasie 08_unislaw_finish